electri4city.pl – elektryczność dla miasta, to nasz nowy portal informacyjny. Co u nas znajdziecie ?

Dziś mówiąc ekologia, myślimy nie tylko o zdrowym / ekologicznym odżywianiu, ale spoglądamy znacznie szerzej na ten aspekt, będąc coraz bardziej świadomymi mieszkańcami Ziemi. Nasze pokolenie staje obecnie przed potężnym wyzwaniem, którego głównym celem jest dbałość o naszą planetę. Możemy śmiało powiedzieć, że tendencja, aby być „EKO” pomimo wielu przeciwności, z roku na rok się umacnia i zaczyna obejmować coraz szersze dziedziny naszego życia. Każdy z nas stając przed tym wyzwaniem powinien zastanowić się w jaki sposób i co, mogę zrobić ja, aby sprostać tym wyzwaniom.

Zacznijmy od „małych rzeczy” takich jak np. segregacja śmieci, stosowanie naturalnych kosmetyków, ograniczanie zużycia wody, używanie materiałowych toreb podczas robienia zakupów. Krok po kroku zmierzajmy w kierunku EKO, bo pamiętajmy, że to nie tylko ograniczenia i dodatkowe zobowiązania, normy, nakazy. To również kierunek, który napędza niesamowity rozwój technologiczny. Czy ktoś z nas jeszcze 10 – 15 lat temu zastanawiał się nad zakupem samochodu elektrycznego. Dziś trend zmierzający w kierunku rozwoju technologii samochódów elektrycznych przy jednoczesnym dbaniu o nasze środowisko nabiera niesamowitego tempa. Nie ma już na świecie liczącego się producenta samochodów, który w swojej ofercie nie posiadałby chociaż jednego auta z napędem elektrycznym. Wierzymy, że elektryfikacja, to kierunek, który powinien docelowo wprowadzić zmiany, które poprawią jakość naszego życia. W naszym portfolio w kategorii pojazdów znajdziecie informacje o nowościach na rynku samochodów elektrycznych, ale zajmiemy się również tematyką pojazdów hybrydowych, autobusów elektrycznych. Będziemy też pisać o nowoczesnym budownictwie – inteligentne budynki, to kierunek, który zapewnia komfort użytkownikom, a jednocześnie dąży do maksymalnego ograniczenia szkodliwego wpływu na środowisko.

Nie można nie zauważyć, że bardzo powoli, ale jednak, również nasze państwo zaczyna promować działania proekologiczne. Oczywiście moglibyśmy tu wskazać bardzo wiele opóźnień i zaniedbań w tym zakresie (o tym pewnie napiszemy niebawem osobny artykuł), niemniej nie sposób też nie zauważyć, że powolutku pojawiają się optymistyczne symptomy w tym zakresie. Pewnie nie wszyscy z nas wiedzą, że od 01 stycznia 2019 dzięki nowelizacji przepisów podatkowych, mamy możliwość skorzystania z nowej ulgi podatkowej na zakup materiałów, urządzeń i usług związanych z termomodernizacją. Ulga obejmuje m.in. montaż kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, źródeł ciepła – a szerzej piszemy o tym tu.

W trakcie konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych znajduje się obecnie projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków udzielania oraz sposobu rozliczania wsparcia udzielonego ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu (FNT), który w praktyce może oznaczać, że niedługo będzie szansa na uzyskanie dotacji na zakup samochodów elektrycznych – szerzej o temacie piszemy tu.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszej strony. No i oczywiście zachęcamy również do promowania i realizacji nowego trendu – bądźmy EKO.

Zespół electri4city

Polecamy